نصب ایزوگام می‌بایست توسط پرسنل باتجربه و با استفاده از ایزوگام‌های باکیفیت و دارای عمر طولانی به انجام برسد تا بتواند خیال شما را از چکه و خرابی آسوده نماید.

اگر در هنگام خرید یا نصب ایزوگام دقت کافی نشود، ایزوگام به زودی خراب می‌شود و نیاز به ترمیم و تعویض پیدا می‌کند. تعویض و ترمیم ایزوگام می‌تواند علاوه بر هزینه‌های مختلف، باعث ایجاد گرفتاری برای مالک ساختمان شود و چکه‌ی سقف خرابی‌های دیگری را نیز به همراه بیاورد.

بنابراین اولیه توصیه‌ی ما استفاده از بهترین انواع ایزوگام و نصب آن توسط پرسنل باتجربه و با دقت بالا است تا نیازی به ترمیم ایزوگام پیدا نشود.

نصب ایزوگام

فهرست

علت‌های خرابی ایزوگام

برخی از علت‌های خرابی ایزوگام شامل موارد زیر هستند:

  1. طبله کردن ایزوگام به دلیل نفوذ رطوبت به زیر آن
  2. پارگی یا سوراخ شدن ایزوگام به دلیل برخورد با اجسام تیز مثل پایه‌های کولر یا اجسام دیگر
  3. فشار زیاد روی ایزوگام و جدا شدن آن از سطح بام
  4. پوسیدگی ایزوگام و عدم عملکرد صحیح قسمت‌های گسترده از آن

ترمیم ایزوگام

اگر ایزوگام به هر دلیل آسیب دیده باشد، لازم است تا ابتدا سطح ایزوگام برای محل دقیق خرابی بررسی شود. اگر مقدار خرابی گسترده باشد و امکان ترمیم بخش کوچکی از آن فراهم نباشد، می‌بایست ابتدا ایزوگام قبلی از بام جدا شود و سپس ایزوگام جدید روی بام نصب شود.

و اگر بخش جزئی از ایزوگام خراب شده باشد یا بخشی از آن از لایه‌های کناری جدا شده باشد، ممکن است با اضافه کردن قطعه‌ای دیگر از ایزوگام روی محل خرابی، مشکل را برطرف نمود.

تعویض ایزوگام

تعویض ایزوگام اگر عمر آن به پایان رسیده باشد، راهی مناسب جهت ایزولاسیون اصولی به شمار می‌رود. اضافه کردن مقادیر زیاد ایزوگام روی لایه‌های قبلی ایزوگام به دلیل افزایش بار ساختمان می‌تواند مشکلاتی به همراه بیاورد و بهتر است اگر مقدار خرابی ایزوگام زیاد است، ابتدا ایزوگام قبلی به طور کامل از بام جدا شود، زیرسازی ایزوگام اصلاح شود و یک لایه ایزوگام مرغوب و با کیفیت جدید نصب شود.

سفارش ترمیم ایزوگام

ایزوگام ظریف بام در کنار شماست تا بهترین خدمات ترمیم و تعویض ایزوگام آسیب‌دیده را به انجام برساند. برای مشاوره، بازدید و برآورد هزینه‌ی ترمیم ایزوگام با ما تماس بگیرید.