ایزوگام یکی از انواع عایق است که ممکن است در زیرسازی یا در آخرین لایه برای ایزولاسیون به کار گرفته شود. به همین دلیل ایزوگام علاوه بر کار عایق‌کاری رطوبتی، می‌تواند برای کاربردهای دیگری نیز مورد استفاده قرار گیرد.

برای مثال انواع ایزوگام فویل‌دار که متداول هستند علاوه بر ایزولاسیون رطوبتی، با بازتاب نور خورشید، از جذب گرمای خورشید در فصل تابستان نیز جلوگیری می‌کنند.

یکی دیگر از انواع ایزوگام، ایزوگام طرح‌دار است که جهت ایجاد نمای زیبا در محل‌هایی که در دید است، نصب می‌شود.

ایزوگام طرح دار

فهرست

تنوع ایزوگام طرح دار

ایزوگام طرح‌دار در شکل‌ها و رنگ‌های مختلف مثل آجر نما، سنگ، چمن و سایر طرح‌ها و رنگ‌ها تولید و عرضه می‌شود. تنوع طرح‌ها بسته به کارخانه تولیدکننده متفاوت است و برای یافتن طرح مورد نظر ممکن است لازم باشد تا برندهای مختلف ایزوگام بررسی شود.

قیمت ایزوگام طرح دار

قیمت ایزوگام طرح دار در مقایسه با ایزوگام معمولی کمی بیشتر است ولی در عوض می‌تواند برای زیباسازی محیط نیز به کار رود که خود باعث کاهش هزینه‌ها در این بخش می‌شود.

محل نصب ایزوگام طرح‌دار

ایزوگام طرح دار می‌تواند روی بام یا روی دیوار و بیشتر در محل‌های تجاری مورد استفاده قرار گیرد. برای مثال در مراکز عمومی برای عایق‌کاری و زیباسازی دیوارها و کف و بام مورد استفاده قرار گیرد.

استحکام و کیفیت ایزوگام طرح دار

ایزوگام طرح‌دار در حقیقت از انواع ایزوگام فویل‌دار می‌باشد و در جزء انواع با کیفیت و با دوام ایزوگام به حساب می‌آید. در نتیجه این نوع ایزوگام می‌تواند حداقل ۱۰ تا ۱۵ سال کارایی داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *