در برخی شرایط استفاده از ایزوگام معمولی برای عایق‌کاری کارایی لازم را ندارد و در برخی موارد دیگر نیز برای کاهش هزینه‌های عایق‌کاری ممکن است نیاز باشد تا از ابزارهای جایگزین و کمکی مثل چسب ایزوگام استفاده نمایید. قیمت چسب ایزوگام در مقایسه با قیمت ایزوگام کمتر است و در نتیجه در برخی کاربردهای از نظر اقتصادی به صرفه‌تر از تعویض ایزوگام می‌باشد.

  1. هنگامی که ایزوگام روی سطح آسفالت ناهموار نصب می‌شود.
  2. هنگامی که قصد داریم ایزوگام قدیمی را که بخش‌هایی از آن جدا شده است ترمیمی کنیم.
  3. هنگامی که سطح دارای ترک‌ها و ناهمواری‌هایی است.

چسب ایزوگام

موارد فوق برخی از کاربردهای چسب ایزوگام به شمار می‌روند. چسب ایزوگام ترکیبی از قیر و امولسی فایر است. پس از خشک شدن چسب ایزوگام، تنها قیر باقی می‌ماند و به همین دلیل سازگاری و همخوانی بالایی با لایه‌های ایزوگام دارد.

اگر قصد داشته باشیم که در یکی از شرایط گفته شده، قدرت چسبندگی ایزوگام را افزایش دهیم و یا آن را ترمیم کنیم با استفاده از مقدار کمی چسب ایزوگام می‌توانیم به هدف خود دست پیدا کنیم.

چسب ایزوگام تقریبا در مدت ۲۰ دقیقه خشک می‌شود و در نتیجه هنگام استفاده از آن می‌بایست به زمان‌بندی نصب ایزوگام جهت جلوگیری از خشک شدن چسب دقت کافی را لحاظ نمود.

استفاده‌ی مناسب و علمی از چسب ایزوگام در کنار پرایمر ایزوگام هنگام نصب ایزوگام روی دیوار نیز از جمله کاربردهای مهم برای چسب ایزوگام به شمار می‌رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *