ایزوگام اگر از انواع استاندارد باشد و به خوبی نصب و نگهداری شود، می‌تواند بیش از ۱۰ تا ۱۵ سال به خوبی کار ایزولاسیون را به انجام برساند. برخی از انواع ایزوگام حتی دارای ضمانتنامه هستند تا خیال شما بیش از پیش آسوده باشد و آسان‌تر بتوانید برای انتخاب و نصب ایزوگام اقدام نمایید.

عمر ایزوگام همچین وابسته به شرایط محیطی و نوع ایزوگام است. اگر در محلی زندگی می‌کنید که تابش خورشید بسیار زیاد است یا بارش برف و باران در آن زیاد اتفاق می‌افتد می‌بایست از ایزوگام سازگار با شرایط محیطی استفاده کنید. برای مثال اگر از ایزوگام بدون فویل در محل‌هایی که در معرض تابش خورشید است استفاده کنید، ایزوگام به زودی آسیب می‌بیند و کارایی خود را از دست می‌دهد.

همچنین ایزوگام دارای انواع گرمسیر و سردسیر است که مواد اولیه آن با یکدیگر متفاوت است. در هنگام خرید ایزوگام باید به این نکات نیز توجه کافی بشود.

ایزوگام

فهرست

راهکارهای افزایش عمر ایزوگام

  • زیرسازی ایزوگام: استفاده از بتن به عنوان زیر سازی ایزوگام و یک لایه پرایمر ایزوگام روی بتن، بهترین زیرسازی برای ایزوگام است. همچنین مقدار شیب بام باید به مقدار استاندارد باشد تا در هنگام بارش باران، آب روی ایزوگام باقی نماند و به سمت دریچه‌های خروجی حرکت کند.
  • کیفیت نصب ایزوگام: برای اینکه ایزوگام به مدت کافی دوام پیدا کند، نصب آن باید با دقت و کیفیت بالا به انجام برسد. به همین دلیل لازم است تا برای نصب ایزوگام از خدمات متخصصین با تجربه استفاده کنید.
  • کیفیت ایزوگام: ایزوگام در انواع مختلف و با کیفیت‌ها و مواد اولیه گوناگون تولید و عرضه می‌شود. برای انتخاب ایزوگام می‌بایست از برندهای معتبر و با کیفیت ایزوگام استفاده کنید تا بتوانید سال‌های طولانی از آن استفاده نمایید.
  • استفاده اصولی از ایزوگام: برای اینکه ایزوگام بتواند به مدت مورد نیاز عمر کند، می‌بایست از آن به درستی استفاده شود. برای مثال از برخورد اجسام نوک‌تیز با آن خودداری شود، اجسام بسیار سنگین را روی آن قرار ندهند، مراقبت کنند تا قطعات فلزی یا تیز روی پشت بام باقی نماند، مواد شیمیایی اسیدی یا قلیایی روی ایزوگام نریزد و سایر نکاتی که می‌تواند برای افزایش عمر ایزوگام موثر باشند را رعایت کنند.

سفارش نصب ایزوگام

برای سفارش نصب ایزوگام با کیفیت و عمر طولانی، با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *